Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Sosyal ve Kültürel Yapı arrow Giyim & Kuşam
Giyim & Kuşam

Büyük önder Atatürk’ün kılık kıyafet devrimine en çabuk uyum sağlayan yörelerden biri de Mesudiye ve yöresi olmuştur. Eski kıyafetler çabucak yerini çağdaş kıyafetlere bırakmıştır. Başta kasket ve ayaklara lastik ayakkabı giyilmektedir. Ayrıca ayağa yün çoraplar giyilir.

Kadınlar genellikle entari denilen uzun kollu basma giysi giyer. Üzerine elde örme hırka ve yelek giyilir. Elbisenin önüne peştamal denilen önlük bağlanır. Ayaklara yün çorap ve lastik ayakkabılar giyilir.

Son yıllarda Mesudiye’nin büyük şehirlerde olan bağlantıları ve kültür düzeyinin daha da yükselmesi nedeniyle köylerde bile hala modern giysiler giyilmektedir. Kadınlar ayrıca başlarına bürük denilen tülbent bağlarlar.

 

 

ÜYELİK AİDATLARI

ÜYELERİMİZ

MALUMUNUZ ŞU GÜNLERDE EVLERİMİZDEN ÇIKMAMIZ BİZİM VE SEVDİKLERİMİZİN SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATMAMIZ DEMEKTİR. MÜMKÜN OLDUKCA EVLERİMİZDE KALALIM DİLERSENİZ ÜYELİK AİDATLARINIZI BANKA ARACILIĞI İLE DE ÖDEYEBİLİRSİNİZ. VERECEĞİMİZ İBAN NUMARASINA AİDAT BORCUNU ÖDEDİKTEN SONRA DEKONTU 532 7462131 GSM NUMARASINA WHATSAPP İLE GÖNDERMENİZİ RİCA EDERİZ.

DuyurularDEĞERLİ ÜYELERİMİZ

)

         


Şiir Köşesi

Şiir Köşesi

Beyseki Köyü Derneği

Beyseki Köyü Derneği

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
Site Yönetimi
Sitemiz ile ilgili görüşlerinizi ziyaret
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Okuyucu Yorumları

Üye Girişi

Üye Girişi

Anketler

Sitemizde Nelere Ağırlık Vermemizi İstersiniz ?
 

Belirli Günler ve Haftalar


SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi